Sales Specialist (Energy start-up)

Date:  24-Aug-2019
Job ID:  907
Location:

Praha, CZ

Contract Type:  Permanent
Job Type:  Full-time position
Job Level:  Experienced professionals
LinkedIn:  #LI-SFCZ

Alpiq Retail CZ is newly established legal entity within the Alpiq Group with aim to offer various energy products and services to Retail and SME clients in the Czech Republic.

Benefits:

  • Employment contract for an indefinite period
  • Annual leave of 25 days paid days
  • Annual bonus based on individual performance and company results
  • 10 days of “sickdays” (full paid sick leave)
  • 24.000 CZK annually contribution for pension insurance
  • 6.000 CZK annually contribution to cafeteria for relaxing activities
  • Financial loyalty reward provided every 5th year with the company
  • Referral bonus 15.000 CZK as reward for recommending new colleague
  • Free language courses at work (English, German, French, Czech)
  • Meal vouchers in a value of 110 CZK
  • Free refreshment at work (soft drinks, fruits)
  • Voluntary social and sports activities
  • Informal dress code

Position in the international environment – more than 20 nationalities
Pleasant and quite working atmosphere & environment in the very downtown of Prague 1 (Metro Můstek and Národní třída – walking distance 5 minutes)

            NÁPLŇ PRÁCE

  • Zpracování obchodních příležitostí segmentu SME
  • Oslovování klientů, ověřování zájmu a zjišťování jejich potřeb
  • Telefonické reakce, zpracování dotazů a žádostí klientů
  • Navrhování nejvhodnějších produktů a způsobů řešení potřeb klienta
  • Zpracování písemných podkladů a požadavků klienta, vytváření individuálních cenových kalkulací, nabídek a smluv, zasílání klientům
  • Kompletace dokladů a zákaznické dokumentace, předávání na back office
  • Záznamy a doplňování CRM

    POŽADUJEME
  • Minimálně 2 letá zkušenost v energetickém odvětví na sales pozici primárně SME je podmínkou
  • Znalost cenotvorby, tarifů a produktů na trhu elektřiny a plynu
  • Znalost energetického trhu a prodejních procesů souvisejících se změnou dodavatele energií (elektřina a plyn) pro domácnosti a SME/B2B je podmínkou
  • Proklientský přístup, schopnost naslouchat, reagovat a vyjednávat po telefonu
  • Schopnost oslovovat potenciální zákazníky, zaujmout a získat informace, podklady a kontakty

    NABÍZÍME
  • Práci v nově vznikajícím startupu s možností tvořit a ovlivňovat výsledky společnosti
  • Příležitost k osobnímu rozvoji a kariérnímu postupu
  • Zázemí velké stabilní energetické společnosti
  • Pět týdnů dovolené, stravenky, sickdays, občerstvení na pracovišti (nápoje, ovoce), společenské a sportovní aktivity a mnoho dalších výhod
  • Atraktivní pracovní prostředí v centru Prahy 1 - Jungmannova ul. (stanice metra Můstek/Národní třída cca 5 minut)
Daniel Stradal